21 kwietnia, 2024

Implanty zębów sposób na uzupełnienie protetyczne

 

Współczesne implanty to śruby wykonane z metalu lub tytanu, ale specjalne przygotowane ramy, które są wszczepione bezpośrednio w kość szczęki poprzez właściwy zabieg chirurgiczny. To właśnie w taki sposób pod powierzchnią dziąsła, można umieścić taki element, na który nałożymy odpowiedni rodzaj koronki, co stanowi całkowite wypełnienie takiego sztucznego zęba. Wspomniany implant bez większych problemów zrasta się z kością naszej szczęki, co daje nam możliwość trwałego osadzenia takich sztucznych zębów, w przeciwieństwie do innych metod, ta wydaje się być skuteczna, zwłaszcza że po montażu nie dochodzi już do przemieszczenia takich implantów w jamie ustnej.

Wygodne działanie implantów

Jest to szczególnie wygodne w przypadku spożywania posiłków, a nawet rozmowy. Nic więc dziwnego, że tego typu rozwiązania protetyczne, wydają się dzisiaj tak skuteczne, jest to z pewnością lepsza opcja od tradycyjnych mostów, które często powodowały bolesne otarcia. Jakby nie patrzeć to właśnie implanty zębów, wydają się dla nas taką sprawdzoną opcją, na jaką warto dzisiaj postawić. Przede wszystkim taki implant wcale nie musi różnić się kolorem od naszych naturalnych zębów, co z pewnością daje nam tutaj możliwość dopasowania takiego elementu, do naszych pozostałych zębów. Zanim jednak dojdzie, do takiego zabiegu musimy pamiętać, że dziąsła muszą być zdrowe. Wszelakie stany zapalne oraz inne problemy, mogą spowodować, że tego typu zabieg nie będzie mógł zostać wykonany, dopóki dziąsła nie zostaną poddane leczeniu. Odpowiednia higieny jamy ustnej oraz regularna profilaktyka stomatologiczna z pewnością są w stanie rozwiązać wszystkie problemy, dzięki czemu będzie można zastosować implanty pod-okostnowe, które wykonane są ze specjalnej metalowej ramy, umieszczanej bezpośrednio pod kością szczęki poniżej tkanki dziąsła. W ten sposób zabieg ten wykonany jest szybciej niż w podstawowej wersji. Na pewno warto dzisiaj zainteresować się właśnie takim zabiegiem.

Protetyka bez tajemnic

Implanty stanowią odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo dla reszty zębów. Tutaj jakość takiego implanta ma duże znaczenie, ponieważ w ten sposób stomatolog jest w stanie zapewnić większą trwałość takich rozwiązań. Współczesna protetyka rządzi się swoimi prawami, ale mimo wszystko jest to wartościowy sposób na uzupełnienie wszystkich braków w naszym uzębieniu. Warto więc mimo wszystko skorzystać z takiego rozwiązania, co w tym wypadku wydaje się istotne. Przed samym zabiegiem trzeba jednak skonsultować się z odpowiednim stomatologiem, który sprawdzi, czy taki zabieg można wykonać od razu, czy też zęby wymagają dodatkowego leczenia.