3 grudnia, 2023

Dlaczego warto skorzystać z e-recepty?

 

Recepta online to rozwiązanie, które jest znacznym ułatwieniem dla pacjentów. Mogą ją uzyskać nie wychodząc z domu i nie narażając się na kontakt z innymi chorymi.

 

E-recepta online – jak można ją uzyskać?

 

Proces uzyskania recepty przez Internet jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę Telemedyk.online, wypełnić formularz i uiścić płatność. W ten sposób możemy uzyskać receptę na leki przeciwbólowe, alergiczne, antykoncepcyjne, leki na przeziębienie i grypę, problemy żołądkowe i różnego rodzaju zapalenia. E-receptę możemy uzyskać też na leki, które stale przyjmujemy. Wystarczy, że załączymy wirtualnie dokumentację, która potwierdza konieczność stosowania leków. Po załączeniu odpowiedniej dokumentacji lekarz może wystawić też e-receptę na leki refundowane. Dzięki temu z tej usługi mogą skorzystać pacjenci z różnymi problemami i potrzebujący różnych lekarstw.

 

Po uiszczeniu płatności w ciągu godziny (zazwyczaj) skonsultuje się z nami lekarz, który oceni nasz stan i przepisze odpowiednie leki. Na koniec takiej konsultacji otrzymamy kod do e-recepty. Cały proces możemy odbyć leżąc w łóżku, za pomocą naszego telefonu albo laptopa.

 

E-recepta a lekarz online – jak wygląda konsultacja online?

 

Konsultacja online przebiega podobnie do tradycyjnej wizyty. Lekarz ocenia nasz stan na podstawie opisu naszych objawów, a w przypadku np. wysypki również na podstawie oceny wizualnej. W trakcie takiej konsultacji możemy zadać lekarzowi pytania, które nas nurtują. Na koniec otrzymamy zalecenia dotyczące leków i ich dawkowania. Całość trwa w zależności od potrzeb pacjenta od kilku do kilkunastu minut.

 

Dlaczego recepta online jest wygodniejsza od tej tradycyjnej?

 

Przede wszystkim e-receptę możemy uzyskać bez konieczności rejestrowania się, podróży do gabinetu lekarskiego i czekania w kolejkach wraz z innymi chorymi. Jeżeli jesteśmy osłabieni chorobą albo nie mamy czasu, jest to ważny czynnik. Dodatkowo kod do recepty dostajemy w postaci smsa, dzięki czemu zawsze mamy go przy sobie. Nie musimy martwić się o zgubienie karteczki z lekami. Możemy odbyć konsultację online i poprosić kogoś o zrealizowanie recepty.

 

Farmaceuci również doceniają e-recepty. Jest to dla nich ułatwienie, ponieważ wszystkie informacje znajdują się na ekranie komputera. Nazwa leku i jego dawkowanie jest jasne i czytelne, w przeciwieństwie do tradycyjnej recepty.

 

E-recepta to nowoczesne rozwiązanie, z którego pacjenci korzystają coraz częściej – nic dziwnego, kiedy oferuje tyle udogodnień.