28 września, 2023

Testosteron a męska potencja.

Testosteron jest to męski hormon płciowy. Do jego produkcji dochodzi w jądrach i nadnerczach. Odgrywa on niezwykle ważną rolę w zachowaniu sprawności seksualnej. To właśnie od niego zależy uczucie podniecenia, pożądane, mimowolne erekcje nocne i poranne, wzwody psychogenne, a także orgazm i ejakulacja. Odpowiedni poziom tego hormonu ma niebagatelny wpływ na potencję. Jego zbyt niska ilość zazwyczaj jest wynikiem rozwijających się w organizmie chorób organicznych, które prowadzą do zaburzeń wzwodu. Poziom testosteronu maleje zwłaszcza u osób cierpiących na miażdżycę, cukrzycę i AIDS.

Jak diagnozuje się niedobór testosteronu?

W trakcie badania osoby z zaburzeniami wzwodu lekarz sprawdza przede wszystkim obecność męskiego typu owłosienia na całym ciele. Za męskie owłosienie odpowiedzialny jest właśnie testosteron. Ponadto, podczas badania specjalista ocenia także wielkość oraz konsystencję jąder, wielkość oraz prawidłowości w budowie penisa, zwraca uwagę także na stan moszny. Niekiedy zleca pacjentowi oznaczenie stężenia poziomu testosteronu we krwi. Mężczyźni cierpiący z powodu niskiego poziomu testosteronu zauważają znaczną poprawę swojej potencji viagra.edu.pl po przyjęciu tego hormonu. Podanie testosteronu przyczynia się do przywrócenia właściwej struktury tkankowej prącia, ponadto poprawia się hemodynamika prącia. Mężczyzna odzyskuje dzięki temu swoją sprawność seksualną.

Jak testosteron wpływa na potencję?

Testosteron oddziałuje na zdolność organizmu do reakcji seksualnych. Dzięki niemu możliwe jest odbycie satysfakcjonującego kontaktu seksualnego. Wzwód penisa jest zjawiskiem, które podlega centralnej oraz obwodowej kontroli przez androgeny, zwłaszcza testosteron. Erekcja powiązana jest z naczyniami w organizmie oraz stanem psychicznym mężczyzny. Jednakże znany jest spory związek między poziomem testosteronu a libido. Niedobór testosteronu w organizmie mężczyzny może więc stać się przyczyną kłopotów z erekcją i obniżonym popędem płciowym. Co ważne, ilość tego hormonu maleje wraz z wiekiem, przez co starsi panowie uskarżają się na spadek libido. Już po 40 roku życia poziom testosteronu zaczyna stopniowo maleć, niestety odbija się to na satysfakcji z życia seksualnego. Panowie z zaburzeniami wzwodu często borykają się z niskim poziomem testosteronu. Hormon ten odpowiedzialny jest za produkcję niezwykle ważnego dla procesu erekcji tlenku azotu. Bez niego osiągnięcie wzwodu staje się niemożliwe. Niski poziom testosteron zmniejsza więc syntezę tlenku azotu, a mężczyzna doświadcza wtedy problemów z uzyskaniem pełnej erekcji. W przypadku kiedy impotencja powiązana jest z niskim poziomem testosteronu, należy udać się na wizytę lekarską, po to, aby specjalista wdrążył skuteczne leczenie hormonalne.

Jaki środek z testosteronem na potencję wybrać?

Dostępnych jest wiele specyfików z testosteronem. Wybór produktu zależy od preferowanego sposobu podania leku i możliwych do wystąpienia efektów ubocznych, czy też kosztów leczenia. Testosteron może być podawany w postaci wstrzyknięć domięśniowych, które należy wykonywać raz w miesiącu. Oprócz tego, może być on przyjmowany przez skórę, w formie żelu czy plastrów. Lekarz zalecić może także przyjmowanie środków doustnych z testosteronem w postaci tabletek. Co ważne, taka kuracja nie może być zbyt długo stosowania, gdyż wiąże się z ryzykiem pojawienia się powikłań zakrzepowo-zatorowych, czy też zmiany profilu cholesterolu. Oprócz tego przyjmowanie testosteronu w sposób doustny może również negatywnie wpłynąć na stan wątroby oraz serca. Niski poziom męskiego hormonu utrudnia w znacznym stopniu osiągnięcie erekcji. Niedobór testosteronu może także wywoływać strukturalne, funkcjonalne i metaboliczne zmiany w ciałach jamistych prącia. Dzisiejsza medycyna pozwala jednak rozwiązać skutecznie wszelkie problemy w sferze seksualnej. Na libido oraz potencję niekorzystny wpływ ma wiele różnych czynników. Warto przede wszystkim zredukować poziom stresu. Niektóre problemy są wynikiem czynników psychogennych. W tym wypadku również istnieją skuteczne metody leczenia.