15 lipca, 2024

Suplementacja latem – czy jest potrzebna?

Lato zazwyczaj kojarzymy ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, słońcem, spożywaniem świeżych owoców i warzyw. Dlatego wiele osób w tym czasie przestaje brać swoje standardowe suplementy. Czy jest to dobry pomysł?

Czy latem powinniśmy brać witaminę D?

Jednym z suplementów, z których najczęściej rezygnujemy, jest witamina D. Większość z nas wie, że nasza skóra produkuje ją pod wpływem promieni słonecznych. Lato wcale nie oznacza jednak, że możemy z niej zrezygnować. Po pierwsze polska pogoda często oznacza, że przez wiele tygodni nie widzimy słońca – nawet w takie miesiące jak lipiec i sierpień. Często nawet w słoneczne dni nie mamy szansy wyjść na dłuższą chwilę na słońce. Przy tym warto pamiętać, że witamina D wchłania się tym lepiej, im większa powierzchnia ciała jest odsłonięta. Dlatego w naszym polskim klimacie i realiach pracy w godzinach 9-17 (tych najbardziej słonecznych), nawet latem warto suplementować tę witaminę.

Latem warto zadbać o suplementy dla naszej skóry

Chociaż słońce dostarcza nam witaminy D, to równocześnie poddaje nas promieniowaniu UV, które produkuje wolne rodniki. Te z kolei wpływają na starzenie naszej skóry. Dlatego właśnie latem dobrze jest suplementować składniki, które ochronią nas przed ich działaniem. Najważniejsze będą tutaj antyoksydanty, a więc witamina A, C, E, beta-karoten.

Interpretacja wyników krwi online – kiedy warto sprawdzić, czy cierpimy na niedobory?

Chociaż latem zaniedbujemy zwykle rutynowe badania, to teraz, dzięki usłudze konsultacji wyników online, jest to o wiele łatwiejsze. Wystarczy zrobić badania krwi, a po otrzymaniu wyników załączyć je do formularza online. Odpowiedni specjalista oddzwania do nas w krótkim czasie i udziela nam informacji na temat naszych wyników. Dowiadujemy się od niego czy cierpimy na jakiekolwiek niedobory, czy powinniśmy zażywać któryś z suplementów, albo czy powinniśmy udać się do lekarza.

Konsultacje wyników badań online – jakie wyniki możemy w ten sposób zinterpretować?

Interpretacja morfologii online to nie jedyna usługa. W ten sposób możemy uzyskać też interpretację wyników cholesterolu, glukozy i wielu innych wskaźników. Dzięki interpretacji wyników badań online możemy w łatwy sposób kontrolować stan naszego zdrowia bez konieczności odwiedzania lekarza w gabinecie stacjonarnym. Taka łatwość pomoże nam w regularnych badaniach (szczególnie latem), wcześniejszym wykrywaniu niedoborów i ewentualnym stosowaniu odpowiednich suplementów.